Co prawda felgi nie były mocno zabrudzone, ale na tarczach zdążyła osadzić się lotna rdza.Sprawdziliśmy działanie środka P21s Felgen Reiniger Power Gel, P21 Leichtmetall Felgen Reiniger (bezkwasowy) i dla porównania użyliśmy też Meguiar’s All Wheel Cleaner. Felgi zostały zmoczone, spryskane środkiem i bez mechanicznej ingerencji spłukane wodą po czasie jaki zaleca  producent.

Zdecydowanie wygrał P21s Felgen Reinger, który zjadał brud i rdzę z tarczy bez najmniejszych problemów. Co prawda zapach jest odrzucający, ale to nie ma znaczenia jeżeli działanie jest tak dobre. Gęsty żel trzymał się felgi i powoli penetrował brud. Oczywiście został niewielki osad, ponieważ nie używaliśmy myjki wysoko ciśnieniowej, tylko szlauch z końcówką o regulowanym strumieniu. Przy drugim podejściu i wypędzelkowaniu wszystko zostało doczyszczone.

Drugie miejsce dla Meguiar’sa All Wheel Cleaner, który również usuwał rdzę z tarczy, a jego największą zaletą była duża ilość piany.

P21s Leichtmetall Felgen Reiniger był najdelikatniejszy. Po wypędzelkowaniu zszedł cały brud z felgi. Natomiast nalotu na tarczach nie usunął. Producent zaleca go do wszystkich rodzajów felg, łącznie z gołym aluminium, więc musi być delikatny i w rzeczywistości tak jest.