Wszystko zaczęło się w 1901 roku w Evansville, Indiana. To właśnie tam, Frank Meguiar Jr. rozpoczął produkcję politur. Pierwsze produkty wykorzystywano do czyszczenia i polerowania mebli. Zresztą te same środki znalazły zastosowanie w pierwszych, drewnianych pojazdach. Tak właśnie wyglądał początek firmy, która dziś znana jest niemal na całym świecie z wysokiej jakości środków kosmetycznych do samochodów.

W 1913 roku Meguiar’s przeniósł się do miejscowości Pasadena w Californii. Było to spowodowane największym zagęszczeniem samochodów w tym rejonie. Dzisiaj siedziba firmy znajduje się w Irvine, CA, natomiast produkcja odbywa się w nowoczesnej fabryce w Memphis, TN.

Początkowo woski i polerki były używane przez producentów samochodów, dealerów, blacharzy i w profesjonalnych myjniach. W latach ’60 popularne stały się wystawy samochodowe. Zwiedzający, w krótkim czasie dowiedzieli się, że to za sprawą środków Meguiar’s tworzony jest niesamowity, olśniewający połysk. To zmusiło firmę do wypuszczenia linii detalicznej w roku 1973.

Miłość i pasja skłoniła firmę do sponsorowania i organizacji 150 pokazów samochodowych w samym USA, a także wsparcia ponad 1500 zlotów klubów samochodowych.

Kosmetyki samochodowe Meguiar’s

Firma zyskała ogromny szacunek w świecie motoryzacji i jest partnerem takich firm jak: BMW, Mercedes-Benz, Jaguar, Volkswagen, Roys Roys, Saab, Land Rover. Współpracuje także z koncernami lakierniczymi Dupont, PPG, Akzo Nobel, Glasurit.

Pod logiem Meguiar’s produkowana jest linia kosmetyków dla Mercedes – Benz, Fender (producent gitar), czy Henredon (producent mebli).

Meguiar’s od wyprodukowania pierwszej butelki politury wyznaje zasadę – „Nie sprzedawaj produktu dopóki nie będziesz pewien, że jest to najlepszy produkt w swoim rodzaju na rynku”. Dlatego właśnie warto zaufać tej marce.

Szampony, woski, mleczka polerskie

MX Nowicki posiada pełny asortyment produktów Meguiar’s – kosmetyki samochodowe, akcesoria do pielęgnacji aut, profesjonalne środki dla zakładów lakierniczych, profesjonalne środki dla myjni ręcznych oraz kosmetyki do motocykli.